Sepet

Ampul Fiyatları ve Çeşitleri 

Avize ampulü, rgb ampuller, kumandalı ampuller ve led ampul modeli ve çeşitleri sıralayabiliriz. Peki bu ampul nedir? Nerelerde kullanılır? Ampul fiyatları nelerdir? hepsini ve daha fazlasını bu kategorimizde görecek ve öğreneceksiniz.

Ampulün genel tanımı şu şekil yapabiliriz; içinden elektrik akım geçtiğinde akkor duruma gelerek ışık yayan aydınlatma ürünü. Günümüzde ise bu teknoloji gelişerek bir çok farklı model ve tasarım ile varlığını sürdürüyor. Sonuç olarak bu ürünün temel görevi aydınlık vermek ve ışık yaymaktır. İçinden geçen elektrik akımının büyüklüğü ışığın yani aydınlığında büyüklüğünün belirleyici faktörü olur. Modeline ve kullanım yerine göre ampul fiyatları da değişmektedir. Hadi gelin tüm ampul çeşitlerini listeleyelim ve tanıtalım. Sonrasında da internetten ampul nasıl sipariş verilir anlatalım. 

Ampul Çeşitleri ve Modelleri 

Led Ampuller

Yeni nesil led teknelojisi yani diyotlar aydınlatma için artık çığır açmış durumda. Hem maliyetleri hem harcadıkları güç bakımından tasarruflu ampulleri de geride bırakan led ampul fiyatları ve çeşitleri ile elektroyou.com adresinden satın alabilirsiniz. 

Led kelime anlamı olarak ışık yayan ve aydınlık veren diyot anlamına gelmektedir. Zaten bir üst kısımda ampul çeşitleri ve modellerinin arttığınan bahsetmiştik. Yeni nesil aydınlatma ürünü ledli ampuller ekonomik ve yüksek aydınlık seviyesinde. 

Led ampul nedir? LED ampul, günümüzde evlerde ve ofislerde rahatlıkla kullanılan tasarruflu ampul çeşitlerinden biridir. LED ampullerin standart ampullere göre yüzde 60 civarında tasarruf sağladığı tahmin edilmektedir. Hem çevre duyarlılığı hem de bütçe yönetimi açısından öne çıkan ampuller, diğer tasarruflu modellere göre %10-15 kadar daha az enerji sarfiyatı sağlar.  Işık verimliliği yüksek olan LED ampuller, aydınlatma konusunda sorun yaratmaz. Ampulün sarı ve beyaz gibi temel renklerinin yanında gece lambalarında kullanılabilecek renkli alternatifleri de bulunabilir. Ampul üzerinde yazan Watt değerine göre standart aydınlık sağlanır.  LED ampullerin bir avantajı da uzun ömürleridir. Akkor lambalarla kıyaslandığında 30 ile 40 kat arasında daha fazla ömür vadeder. Diğer tasarruflu ampullere göre ise 3 veya 4 kat daha uzun süre dayanır. Bir adet LED ampulün ömrü, ortalama 35.000 saattir. Diğer bir deyişle, senelerce aynı ampulü kullanmak mümkündür. LED ampuller sıcaklık değişimlerine ve titreşimlere karşı da oldukça dayanıklıdır. Eksi 30 derece sıcaklıkta bile rahatlıkla kullanılabilir.  LED ampuller, özel teknolojileri sayesinde ışıkları ile göz almaz. Göz yormayan ve kamaştırmayan özel ampul teknolojisi, gün boyu ampul ile oturmak durumunda kalanlar için idealdir. LED ampuller, hemen yanar; florasan gibi çalışması için beklemek gerekmez. LED modeller, özellikle ofisler için tasarruflu ve kullanışlı bir seçenektir.  LED modeller, diğer ampullere göre daha büyük boyuttadır. Yapım materyalleri nedeniyle boyutları farklıdır. Ayrıca LED teknolojisinin maliyeti de diğer ampullerle kıyaslandığında oldukça yüksektir. LED ürünlerin gücü, standart ampullerden farklıdır. 15 Watt değerindeki LED ampul, 100 watt değerindeki normal ampule eşittir. A+ enerji verimliliğinde kategorize edilir. Anında tam ışık yayması ile dikkat çeken ampullerin, yüksek fiyatlarına rağmen fiyat/kalite dengesini karşıladığı söylenebilir.

Rustik Ampuller

Rustik ampul modelleri evinizdeki odanızı, dekorasyonunuzu veya herhangi bir yerde aydınlatmak için kullanılan ve çok şık duran ampul çeşitidir. Kullanıldığı yere farklı bir hava katan rustik tip aydınlatmalar bu özelliklerinden dolayı çok ilgi görmektedir. Rustik ampüllere artan ilgiden dolayı modelleri ve ürün yelpazeside genişlemiştir. Kullanım alanları genelde oteller, cafeler (kafe ampulleri), çay bahçeleri, evler, yemek odaları gibi dekorasyonun ve ambiyansın sevildiği yerlerdir. 

Hal böyle olunca insanlar artık evlerinedeki dekorasyonlarda rustik ampul kullanımını yaygınlaştırmıştır. Ev ortamında kullanıldığı içinde akıllara ilk gelen soru fiyatları ve tasarruflu olup olmaması yönündeki sorular.

Rustik ampul fiyatları öğrenmek isteyen müşterilerimiz hemen aydınlatma kategorisinden bulup öğrenebilirler. Fiyat konusunda elektroyou ekibi olarak iddalıyız. En ucuz fiyata rustik ampul modelleri ve çeşitleri için bizi tercih eden müşterilerimiz alışverişlerinden memnun kaldı. 

Akıllı Ampuller

Tasarruflu Ampuller

Bakyar Ampuller

Horoz Ampuller 
Ampuller

Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 28 (2 Sayfa)