Sepet

Sıfır Risk Sistemi

Sıfır Risk Sistemi


Sıfır Risk Hakkında Sık Sorulan Sorular

                      

Satıcıyım / Alıcıyım. Sıfır Risk'in bana faydası nedir?

Satıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde alıcı ürüne onay verdikten sonra sattığınız ürünün bedeli banka hesabınıza aktarılır. Ürününüz ve paranız Elektroyou güvencesi altında olur.

Alıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.

Sıfır Risk ile param gerçekten güvende mi?

Elektroyou'da paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır Risk ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz Elektroyou'nun %100 güvencesi altında gerçekleşir.

Elektroyou'da kredi kartıyla ödeme yapmak güvenli midir?

Evet. Çünkü Elektroyou'da kredi kartı ve banka kartı kullanımında en son geliştirilen şifreleme yöntemleri 128 bit SSL ve çalıntı kart numarası kullanımını engelleyen CVC2 kimlik kontrolü uygulaması ile ödeme altyapısında %100 güvenlik sağlanmaktadır. 

Elektroyou havuz hesabı nedir?

Havuz hesabı, Elektroyou'da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce Elektroyou'nun yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız Elektroyou tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz %100 güvence altında olur.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Sıfır Risk ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevapları için bilgi@elektroyou.com dan ulaşabilirsiniz.

Sıfır Risk, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilir; ister yeni ister ikinci el ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursunuz. Elektroyou'da gerçeklştirmiş olduğunuz tüm alışverişler ve ödemeler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

Ürünün ödemesini yapın

Ürüne ödeme yaptığınızda ödediğiniz tutar Softomi tarafından oluşturulan site'nin güvenli havuz hesabına aktarılır. Siz ürünü teslim alıp ödeme onayı vere kadar paranız havuz heabında tutulur.

Satıcı ürünü kargolar

Ödeme yapmanızın ardından satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içinde ürünü adresinize kargolar.

Ürüne onay verin

Teslim aldğınız ürünü kontrol ettikten sonra ödeme onayı verebilirsiniz.

Ürün bedeli satıcıya aktarılır

Ödeme onayınızın ardından oluşturulan havuz hesabında tutulan ürün bedeli satıcının hesabına aktarılır.

Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.
Sıfır Risk ile paranız %100 güvence altında.
Softomi'de paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır Risk ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz Softomi'nin %100 güvencesi altında gerçekleşir.
Softomi havuz hesabı nedir?
Havuz hesabı, Softomi'de yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce Softomi'nin yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız Softomi tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz %100 güvence altında olur.